Z vrcholového hokejisty stolařským mistrem

30.07.2014 15:40

Článek o mě a stolařství...

Sportovní kariéra skončila, co dál?

Řada profesionálních sportovců, kteří nemyslí tzv. na zadní kolečka, mívá po ukončení závodní kariéry problém, kam se v životě ubírat dál. Ne všichni se mohou stát trenéry a ne všichni se mohou stát sportovními manažery. Někteří z nich nemají vůbec představu, čemu by se kromě sportu mohli věnovat, a proto poměrně často zkoušejí podnikat v různých oborech, tu s menším, tu s větším úspěchem. Bohužel ale toto podnikání vzhledem k nedostatku zkušeností občas končívá i poměrně dramaticky.

Petr Jurečka - hokej

Láska ke sportu i ke dřevu

To ale není případ Petra Jurečky, kterého otec od útlého dětství vedl nejen ke sportu, ale i k práci se dřevem. Petr se od něj postupně učil, jak tradiční technikou vyrobit vchodové a interiérové dveře. Pod dohledem otce se vyučil, a když mu bylo 18 let, společně založili vlastní stolařskou dílnu, do které si chodil odpočinout od vrcholového hokeje. Časem se naučil používat nejmodernější výrobní technologie a rozšířil sortiment vyráběných dveří o další druhy. Do nabídky Stolařství Petr Jurečka tak dneska patří interiérové dřevěné dveře, interiérové dýhované dveře, vchodové dřevěné dveře, a to v desítkách barevných odstínů.

Petr Jurečka Stolařství - vchodové dveře

Sortiment stolařství se stále rozšiřuje

Snahou firmy je vyhovět všem zákazníkům, proto byla výroba dřevěných a dýhovaných dveří rozšířena o obchodní služby, tzn. že v doplňkové nabídce stolařství jsou i vchodové dveře plastové a plastová okna. Stolařství se ale v poslední době neomezuje pouze na dřevěné vchodové a interiérové dveře. Na přání zákazníků dokáže vyrobit také dřevěný nábytek, např. dřevěné kuchyně, psací stoly, konferenční stolky. Podobnou technologií jako vchodové dveře jsou vyráběna i garážová vrata, která spolu s vchodovými dveřmi tvoří dominantní vizuální prvek každého domu, proto by si na jejich výběru měl každý majitel dát zvlášť záležet.