Kvalitní interiérové dveře

06.01.2014 05:50

V dnešní uspěchané době je velice těžké se zorientovat na trhu a ve světě interiérových dveří. Evropský trh je dost přesycen tímto sortimentem. Na druhou stranu kvalitních dveří není nikdy dost, alespoň to pomůže zdravé konkurenci v tomto oboru. Tímto článkem bych vám chtěl tuto cestu výběru trochu usnadnit a podělit se s vámi o své dvacetileté zkušenosti v oboru interiérové dveře. Za dobu dvaceti let naše firma vyrobila na tisíce kusů interiérových dveří. Každou zakázkou jsme se stále zdokonalovali v technologické výrobě a designu.

Kazetove-dvere.cz - dveře

Interiérové dveře rozlišujeme podle technologické výroby zpracování a použitých materiálů. Nejlevnější variantou interiérových dveří jsou tzv. fóliované dveře. Interiérové dveře se skládají z pevného rámu po celém obvodě, který je složen z MDF materiálů (MDF materiál − lisované piliny). Jádro těchto interiérových dveří je vyplněno papírovou voštinou, která je levnější variantou výplně, je to odlehčená dutinková dřevotřísková deska, která má výhody oproti MDF výplni v tom, že je zvukově daleko odolnější a dveře jsou o hodně pevnější proti prohybu. Interiérové dveře se dají potáhn

Kazetove-dvere.cz - dveře

 

Interiérové dveře v GREGO fólii jsou technologicky tvořeny ze 100 % z MDF materiálů. Interiérové dveře ve fólii GREGO od firmy ERKADO, DRE, VERTE, POORTA DOORS, INTENSO jsou omezeny ve výběru designu interiérových dveří. Ve fólii CPL se dnes běžně vyrábí většinou všechny modely interiérových dveří. Další cenovou skupinu tvoří interiérové dveře s technologickým názvem dýhované dveře. Dýhované dveře se dají zhotovit podle zadaných kritérií samotného zákazníka.

Interiérové dveře dýhované mají po celém svém obvodě rámovou konstrukci z masivního dřeva (ve většině případů se používá smrkové dřevo třetí jakosti). Výplň dveří je tvořena také z papírové voštiny nebo za příplatek z odlehčené dutinkové dřevotřískové desky. Všechny pohledové strany dveří jsou zadýhované přírodní dýhou o tl. 0,6 mm, někdy se používá tl. dýhy 1,0 mm, a to v případě, že na dveřích jsou použity masivní nákližky z důvodu většího sesychání, než vykazují mrtvé materiály (aby dýha nepraskala). Přírodní dýhy lze na interiérové dveře použít z nepřeberného množství přírodních dýh. Povrchová úprava dýhovaných dveří: dýhované dveře se dají namořit do požadovaného odstínu tak, aby ladily s interiérem. Jako vrchní lak používáme transparentní dvousložkový polyuretanový lak zn. Icla, který je velmi odolný proti mechanickému opotřebování.

Nejhodnotnější a na samotnou výrobu nejnáročnější typ interiérových dveří se technologicky nazývá dřevěné dveře interiérové. Tyto dveře naše firma www.kazetove-dvere.cz vyrábí přes 20 let a je to naše specializace. Dřevěné dveře interiérové se skládají po celém svém obvodě z masivního rámu. Výplň dřevěných interiérových dveří je také tvořena z dřevěných kazet z masivu. Zárubeň na dřevěné dveře interiérové je tvořena převážně také celá z masivu, ale ve většině případů se používá dýhovaná zárubeň (důvodem je snížení ceny interiérových dveří). Samozřejmě, že obvodové lišty kolem zárubně jsou zhotoveny z masivu, ale zase je to o konkrétní konzultaci s koncovým zákazníkem, zejména pokud se jedná o snížení ceny. V neposlední řadě je také velice důležitá odborná montáž, aby dveře byly správně namontovány, seřízeny a plnily funkčnost bezproblémově po mnoho let.

Dřevěné dveře interiérové jsou osazeny třemi panty seřiditelnými ve třech osách. Standardně je dřevěná zárubeň dodávána s gumovým těsněním po svém obvodě. Díky gumovému těsnění dveře dobře tlumí hluk a pěkně se zavírají. Na dřevěné dveře interiérové jsou při výrobě použita voděodolná disperzní lepidla, tudíž se zákazník nemusí obávat, že by se např. dveře do koupelny mohly po čase rozklížit. Dřevěné dveře interiérové lze u naší firmy www.kazetove-dvere.cz také zhotovit dle osobního návrhu. Dřevěné dveře interiérové lze také namořit do požadovaného odstínu, aby dveře ladily s celkovým designem interiéru. Používáme mořidla italského výrobce zn. Icla.

Kazetove-dvere.cz - dveře

Povrchová úprava 3x transparentní dvousložkový polyuretanový lak také zn. Icla, který je smíchán tak, aby vytvořil nádherný vzhled povrchu a v neposlední řadě měl velikou mechanickou odolnost proti poškození dřevěných dveří interiérových. Dřevěné dveře interiérové se zhotovují z různých masivních materiálů, naše firma nabízí materiály dub, buk, borovice a smrk.

 

Dřevěné dveře interiérové se vyznačují svou překrásnou a nenapodobitelnou strukturou a kresbou dřeva. Interiérové dveře jsou určeny opravdu pro náročného zákazníka a pro člověka, který dává přednost přírodním materiálům. Každý zhotovený kus dřevěných dveří interiérových v naší firmě je originálem a jedinečným kouskem na celý život. Dřevěné dveře interiérové mají oproti ostatním technologickým modelům tu výhodu, že se jedná o dveře s životností padesát a více let a zachovávají si svou ojedinělou krásu a kvalitu.

Závěrem bych dodal, že každý zákazník si volí sám, jaké interiérové dveře mu vyhovují ať po estetické, technologické a samozřejmě i finanční stránce. Velmi záleží na tom, jak velkou důležitost zákazník interiérovým dveřím přikládá, protože je bude používat neustále.